Celebrate at Long's Bar and witness football's oldest and largest tournament across 20 screens in the longest bar in the Middle East, while enjoying an international menu of fan favourites.
Join the excitement of every match and score big with our daily Happy Hours, bucket deals, and AED 25* cash back voucher on your next visit.
Don't miss a minute of the action, drama and fun at Long's Bar.
Timings:
Thursday 14 June until Sunday 15 July 2018.
Price:
• FREE ENTRY
FIFA WORLD CUP FINALS RUSSIA 2108 MATCH SCHEDULE:
GROUP A: Russia, Saudi Arabia, Egypt & Uruguay
GROUP B: Portugal, Spain, Morocco & Iran
GROUP C: France, Australia, Peru & Denmark
GROUP D: Argentina, Iceland, Croatia & Nigeria
GROUP E: Brazil, Switzerland, Costa Rica & Serbia
GROUP F: Germany, Mexico, Sweden & South Korea
GROUP G: Belgium, Panama, Tunisia & England
GROUP H: Poland, Senegal, Colombia & Japan
Thursday 14 June
6pm: Opening Cermony Live, Luzhniki Stadium, Moscow
7pm: Russia vs Saudi Arabia, Luzhniki Stadium, Moscow
Friday 15 June
4pm: Egypt vs Uruguay, Central Stadium, Yekaterinburg
7pm: Morocco vs Iran, Krestovsky Stadium, Saint Petersburg
10pm: Portugal vs Spain, Fisht Olympic Stadium, Sochi
Saturday 16 June
2pm: France v Australia, Kazan Arena, Kazan
5pm: Argentina v Iceland, Otkrytie Arena, Moscow
8pm: Peru v Denmark, Mordovia Arena, Saransk
11pm: Croatia v Nigeria, Kaliningrad Stadium, Kaliningrad
Sunday 17 June
4pm: Costa Rica v Serbia, Samara Arena, Samara
7pm: Germany v Mexico, Luzhniki Stadium, Moscow
10pm: Brazil v Switzerland, Rostov Arena, Rostov-on-Don
Monday 18 June
4pm: Sweden v South Korea, Nizhny Novgorod Stadium, Nizhny Novgorod
7pm: Belgium v Panama, Fisht Olympic Stadium, Sochi
10pm: Tunisia v England, Volgograd Arena, Volgograd
Tuesday 19 June
4pm: Colombia v Japan, Mordovia Arena, Saransk
7pm: Poland v Senegal, Otkrytie Arena, Moscow
10pm: Russia v Egypt, Krestovsky Stadium, Saint Petersburg
Wednesday 20 June
4pm: Portugal v Morocco, Luzhniki Stadium, Moscow
7pm: Uruguay v Saudi Arabia, Rostov Arena, Rostov-on-Don
10pm: Iran v Spain, Kazan Arena, Kazan
Thursday 21 June
4pm: Denmark v Australia, Samara Arena, Samara
7pm: France v Peru, Central Stadium, Yekaterinburg
10pm: Argentina v Croatia, Nizhny Novgorod Stadium, Nizhny Novgorod
Friday 22 June
4pm: Brazil v Costa Rica, Krestovsky Stadium, Saint Petersburg
7pm: Nigeria v Iceland, Volgograd Arena, Volgograd
10pm: Serbia v Switzerland, Kaliningrad Stadium,Kaliningrad
Saturday 23 June
4pm: Belgium v Tunisia, Otkrytie Arena, Moscow
7pm: South Korea v Mexico, Rostov Arena, Rostov-on-Don
10pm: Germany v Sweden, Fisht Olympic Stadium, Sochi
Sunday 24 June
4pm: England v Panama, Nizhny Novgorod Stadium, Nizhny Novgorod
7pm: Japan v Senegal, Central Stadium, Yekaterinburg
10pm: Poland v Colombia, Kazan Arena, Kazan
Monday 25 June
6pm: Saudi Arabia v Egypt, Volgograd Arena, Volgograd
6pm: Uruguay v Russia, Samara Arena, Samara
10pm: Iran v Portugal, Mordovia Arena, Saransk
10pm: Spain v Morocco, Kaliningrad Stadium,Kaliningrad
Tuesday 26 June
6pm: Australia v Peru, Fisht Olympic Stadium,Sochi
6pm: Denmark v France, Luzhniki Stadium, Moscow
10pm: Iceland v Croatia, Rostov Arena, Rostov-on-Don
10pm: Nigeria v Argentina, Krestovsky Stadium, Saint Petersburg
Wednesday 27 June
6pm: South Korea v Germany, Kazan Arena, Kazan
6pm: Mexico v Sweden, Central Stadium, Yekaterinburg
10pm: Serbia v Brazil, Otkrytie Arena, Moscow
10pm: Switzerland v Costa Rica, Nizhny Novgorod Stadium, Nizhny Novgorod
Thursday 28 June
6pm: Japan v Poland, Volgograd Arena, Volgograd
6pm: Senegal v Colombia, Samara Arena, Samara
10pm: England v Belgium, Kaliningrad Stadium, Kaliningrad
10pm: Panama v Tunisia, Mordovia Arena, Saransk
KNOCKOUT PHASE
Round of 16
Saturday 30 June
6pm: Winner C v Runner-up D, Kazan Arena, Kazan
10pm: Winner A v Runner-up B, Fisht Olympic Stadium, Sochi
Sunday 1 July
6pm: Winner B v Runner-up A, Luzhniki Stadium, Moscow
10pm: Winner D v Runner-up C, Nizhny Novgorod Stadium, Nizhny Novgorod
Monday 2 July
6pm: Winner E v Runner-up F, Samara Arena, Samara
10pm Winner G v Runner-up H, Rostov Arena, Rostov-on-Don
Tuesday 3 July
6pm: Winner F v Runner-up E, Krestovsky Stadium, Saint Petersburg
10pm: Winner H v Runner-up G, Otkrytie Arena, Moscow
Quarter-Finals
Friday 6 July
6pm: Winner Match 49 v Winner Match 50, Nizhny Novgorod Stadium, Nizhny Novgorod
10pm: Winner Match 53 v Winner Match 54, Kazan Arena, Kazan
Saturday 7 July
6pm: Winner Match 55 v Winner Match 56, Samara Arena, Samara
10pm: Winner Match 51 v Winner Match 52, Fisht Olympic Stadium, Sochi
Semi-Finals
Tuesday 10 July
10pm: Winner Match 57 v Winner Match 58, Krestovsky Stadium, Saint Petersburg
Wednesday 11 July
10pm: Winner Match 59 v Winner Match 60, Luzhniki Stadium, Moscow
Third Place Play-Off
Saturday 14 July
6pm: Loser Match 61 v Loser Match 62, Krestovsky Stadium, Saint Petersburg
FIFA World Cup Final Russia 2018
Sunday 15 July
7pm: Winner Match 61 v Winner Match 62, Luzhniki Stadium, Moscow